Kuş Yuvası Böreği

Kuş Yuvası Böreği

imdb:

keremiya_seokeywords: Kuş Yuvası Böreği Tarifi, nasıl yapılır, yemek tarifleri, yemek tarifi, biber, domates, ıspanak, Öne Çıkanlar, peynir, sıvı yağ, sosis, yağ, yufka, yumurta, yumurta sarısı

keremiya_seotitle: Kuş Yuvası Böreği

views: 539

wli_pp_post_views_count: 716

Börek Tarifleri

23 Ekim 2014

ekledi.

Yorum Yaz

417 kez incelendi.

 

  • 3 yufka ( ince ve taze olmalı )
  • Sıvı yağ
  • Dilediğiniz iç malzemesi
  • yumurta sarısı

Yufkalardan ” kuş yuvası” diye tabir ettiğim çanaklar yapıyoruz ve çanakların içini dilediğimiz malzemeyle doldurup pişiriyoruz.
Birinci yufka masaya serilir. Yarısı sıvı yağ ile hafif yağlanır. Diğer yarı üzerine kapatılır ve yarım yufka dörde bölünür.
Parçalar şöyle sarılır : Geniş kısımdan başlanarak çok sıkı olmamak kaydıyla sigara böreği gibi sarılır ancak en uçtaki 3 parmaklık kısım sarmadan bırakılır. Rulonun iki ucu ıslatılarak simit şekli verilip bir araya getirilir. Uçta kalan üçgen kısım da hafifçe ıslatılıp çanak şeklini alan böreğin içine kapatılır.

Yuvaların içi istenilen malzeme ile doldurulur. Ben, bir kısmını ıspanak ile, bir kısmını sosis ve domates ile, bir kısmını da peynir biber ve domates ile doldurdum.
Kenarlara yumurta sarısı sürülüp, 200 dereceye ısıtılmış fırında 30 – 40 dk arası pişirilir.

3 yufka ile 1 tepsi ve 12 adet oluyor. Siz ihtiyacınıza göre daha fazla yapabilirsiniz.

 

Kullanıcılarımızdan gelen tarif fotoğrafları

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Aperatifler Bakliyat Yemekleri Balık ve Deniz Ürünleri Bebekler İçin Börek Tarifleri Çikolatalı Tarifler Çocuklar İçin Çorba Tarifleri Çörek Tarifleri Diğer Tarifler Diyet Salata Tarifleri Diyet Tatlı Tarifleri Diyet Yemek Tarifleri Diyet Yemekleri Dolma-Sarma Tarifleri Ekmek Tarifleri Et Yemekleri Ev Yemekleri İçecek Tarifleri Kahvaltılık Tarifler Kanepe Tarifleri Kebap Tarifleri Kek Tarifleri Kırmızı Et Yemekleri Köfte Tarifleri Krep Tarifleri Kurabiye Tarifleri Lokum Tarifleri Meyveli Tatlılar Pasta Tarifleri Poğaça Tarifleri Reçel Tarifleri Şerbetli Tatlılar Tatlı Tarifleri Tavuk Yemekleri Turşu Tarifleri Videolu Yemek Tarifleri yeni Yoğurt Yapılışı